מורים בשיטה

צ'ן טין הונג (Cheng Tin-hong)

נולד ב-1930 בכפר סאן שיאנג. הוא התחיל ללמוד טאי צ'י צ'ואן אצל דודו צ'ן ווינג-קוונג(Cheng Wing-kwong) , והמשיך את לימודיו אצל צ'י מין-שואן (Qi Min-xuan). ב-1950 הפך צ'ן טין-הונג מורה לטאי צ'י בהונג קונג. מורים מפורסמים רבים פעלו בהונג קונג באותה תקופה, והתחרות הייתה קשה למדי. צ'ן טין-הונג אימן לוחמים ב-full contact, שהצליחו לעתים קרובות להביס את יריביהם, אנשי אומנויות הלחימה הקשות, ובעיקר הקונג-פו לסוגיו. הוא אימן מורים לטאי צ'י צ'ואן, שהכשירו מורים נוספים בעצמם. בצעירותו נודע צ'ן טין-הונג בכינוי "שומר הראש של הטאי צ'י", כי היה מתייצב לעזרת תלמידי הטאי צ'י בנשק או בידיים ריקות בכל מקום ובכל שעה. צ'ן טין הונג השאיר אחריו ארבעה ספרים על טאי צ'י צ'ואן. הוא נפטר ממחלה ב-2005.


דן דוקרטי (Dan Docherty) 
דן דוקרטי נולד בגלזגו שבסקוטלנד ב-1954. הוא סיים תואר ראשון בלימודי משפטים ב-1974. בין השנים 1975עד 1984 שירת כמפקח בכוחות משטרת הונג-קונג. הוא התאמן בטאי צי צואן תחת הנחייתו של צ'ן טין-הונג החל מ-1975. דן ייצג את הונג-קונג בתחרויות full-contact, וזכה בתחרויות שונות. הוא סיים לימודי סינית ב- Ealing College בלונדון ב-1985. דן חי בלונדון, מלמד ברחבי אירופה וכותב על טאי צ'י צ'ואן.


דב ויסברגר
דב נולד ב-1947, בישראל. לאחר שירות צבאי ממושך, החל בגיל 40 ללמוד קראטה ואחר כך טאי צי צואן. הוא התחיל את לימודיו בטייפה (טאיוואן), והמשיך בהונג-קונג בבית ספרו של צ'ן טין-הונג, אצל טונג צ'י-קין (Tong Chi-kin), אחיו של דן דוקרטי לקונג פו. מאז 1987 הוא תלמידו של דן דוקרטי. כיום דב מלמד בקורסי מדריכים ובחוגים פרטיים.
עץ מבנה השיטה:

תמונת שושלת הטאי צ'י

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *